Yılan İlaçlama

Fidas İlaçlama

Adana Yılan İlaçlama

Evlerde bulunan istenmedik haşerelerden ve sürüngenlerden kurtulmak için yılan ilaçlama şirketleri aramak oldukça doğaldır. Özellikle bahçeli evlerin büyük bir sıkıntısı olan yılanlar, insanlara büyük rahatsızlık vermektedir. Ayrıca bu tür hayvanlardan kendi başınıza kurtulmanız da oldukça güçtür. Yılanlar da diğer haşereler gibi kontrolünüz altında olmadan yayılabilir ve çoğalabilirler. Neyse ki bu gibi zamanlarda yardımımıza koşacak bazı profesyonel yılan ilaçlama şirketleri mevcuttur.

Adana çevresinde aradığınız yılan ilaçlama şirketleri arasında 24 yıllık tecrübesiyle öne çıkan Fidas İlaçlama, yardımınıza koşacaktır. Fidas İlaçlama olarak çalışmalarımız %100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle yönetilmekte olup 6 ay garantili hizmet vermekteyiz. Bütün dezenfeksiyon işlemlerimiz Sağlık Bakanlığı onaylı yöntemlerle yapılmaktadır. Gündelik işlerinize müdahale etmeden, size ve sevdiklerinize zarar vermeden evinizi yılanlardan arındırıyoruz.

Adana Ev İlaçlama
Yılanlar Zarar Verir'mi?

Yılan Zarar Verir mi?

Kendi başınıza kurtulamayacağınız yılanlar bize zarar verir mi, diye korkuyorsanız şunları da belirtmekte fayda vardır: Yılanların hepsi zararsız değildir ve korktukları zaman size saldırabilirler. Sizler de bu saldırıya savunmasız yakalanabilirsiniz. Bununla beraber evinizdeki yılanlardan profesyonel yardım almadan kurtulmayı düşünüyorsanız, elinizin altındaki ilaçları kullanacağınız her bahçe yılan ilaçlama için kolay ve uygulanabilir olmayabilir. Hayvanın zararlı olup olmadığını anlamak için ve mümkün olduğunca kurtulmak için bir profesyonelden yardım almak gerekmektedir.

Bütün bunlarla birlikte yılanlar bazen yumurta bırakır veya doğum yaparlar. Bu süreç de epey hızlı bir biçimde gerçekleşebilir. Örneğin bazı yılanlar iki ayda bir çoğalırlar. Bu da iki ayda bir evinizde yeni bir yılan doğması anlamına gelmektedir. Bu yüzden sizin gördüğünüz yılan, bulunduğunuz konuttaki tek yılan olmayabilir. Bıraktığı yavruları da tespit etmek ve sorunu kökten çözmek şarttır. Yılan ilaçlama nasıl yapılır bilmiyorsanız, profesyonel bir ekipten yardım almak en temel hakkınızdır.

Yılan İlaçlama Nasıl İlaçlarla Yapılır?

İşini profesyonel bir ekiple sürdüren yılan ilaçlama şirketleri bu işlem için keskin kokulu ilaçları tercih ederler. Böylece yılanların evden uzaklaşması sağlanır. Zira yılanların tat ve koku alma duyuları insanların duyularından çok daha keskindir. Bu sebeple yılanlar, her türlü kimyasala karşı duyarlıdırlar. Bazı yılan ilaçlama şirketleri kükürt gibi doğal yöntemler tercih ederken bazıları da kimyasal ilaçlar kullanırlar. Kullanılan ilaç, evde tespit edilen yılanın türüne göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca ilacın evde yaşayanlara zarar vermeyecek bir maddeden yapılması da ciddi önem taşır.

Evdeki yöntemlerle yılan ilaçlama yapmak kesin çözüm olmayabilir. Ev sahipleri bazen kükürt veya kireç kullanırlar. Ayrıca bahçeli evlerin bahçesinde kirpi bulundurmak da sıkça başvurulan yöntemlerden birisidir. Kirpiler çoğunlukla yılanları bahçeden kovarlar. Fakat bazen ne yaparsanız yapın, bu tür yöntemler işe yaramayabilir. Bu gibi zamanlarda profesyonel bir yılan ilaçlama şirketi sizi aradığınız çözüme götürecektir.

Profesyonel Ev İlaçlama Nasıl Yapılır?

Adana yılan ilaçlama şirketleri arasında Fidas İlaçlama da göze çarpan yerlerden birisidir. Profesyonel ekibimizle önce evi ve çevresini kontrol ederiz. Daha sonra ise bir yol haritası çizeriz. Bu işlemleri, sizi ve sevdiklerinizi rahatsız etmeyecek, sağlığınıza zarar vermeyecek ilaçlar kullanarak yaparız.

Adana Yılan İlaçlama Nasıl Yapılır

Buna rağmen eğer eviniz toprak alandaysa özellikle dikkatli olmanızda fayda vardır. Eğer evinizde yılan olduğundan şüpheleniyorsanız, yılan ilaçlama şirketleri ile görüşmekten çekinmemelisiniz.

Yılan Nerelerde Barınır?

Yılanların pek çok türü vardır; yılanlar türlerine bağlı olarak birçok farklı yerlerde yaşayabilirler. Çoğunlukla vahşi doğada, rahatsız edilmedikleri bölgelerde bulunsalar da zaman zaman yaşam alanınıza da sıçrayabilirler. Eğer konutunuzda bir yılan olduğundan şüpheleniyorsanız yılanların evinizin neresinde barınabileceğine dair bilgi edinmek istersiniz. Yılanların barınabileceği yerlerden bazıları şunlardır:

 • Tarlalar
 • Bahçeler
 • Binaların Yakınları
 • Tavan Araları
 • Ev Çatıları

Özellikle bahçeli evlerde yaşayanların şikayetçi olduğu bu haşereler sizi rahatsız etmekle kalmaz aynı zamanda size zarar da verebilir. Ayrıca görüldüğü üzere, yılanlar yalnızca bahçeli evlerde de yaşamamaktadır.

İlaçlama Bizim İşimiz

Yılan Sokması Belirtileri Nelerdir?

Henüz yılan ilaçlama şirketleri ile anlaşmadıysanız ve ısırıldığınızı düşünüyorsanız bir doktora gözükmenizde fayda vardır. Şunu da kabul etmek gerekir ki her yılan zehirli değildir. Fakat zehirli yılanlarla karşılaşma olasılığınız da epey bir yüksektir zira Türkiye’deki yılanların bir kısmının zehirli olduğu bilinir. Ayrıca zehirli olmayan yılanlar bile size zarar verebilirler. Muhtemel yılan sokması belirtilerinden bazıları şunlardır:

 • Isırılan bölgede duyu kaybı ve uyuşukluk.
 • Baş dönmesi veya şiddetli baş ağrısı
 • Bilinç kaybı
 • Göz kararması
 • Solunum güçlüğü
 • Şiddetli ishal
 • İdrar renginin siyaha dönmesi
Yılan İlaçlama Nasıl Yapılır

Elbette ki her yılan eşit derecede zararlı değildir. Bu yüzden yılanın türünü ve yaydığı zehri anlayabilmek gerekir. Eğer bir yılan tarafından ısırıldığınızı düşünüyorsanız en kısa zamanda bir doktor ile görüşmekte fayda vardır. Başka bir haşere tarafından da ısırılmış olabilirsiniz. Her ihtimale karşı yılan ilaçlama şirketleri ile anlaşıp evinizi ilaçlatmanızda fayda vardır.