Pire İlaçlama

Pire Nasıl İlaçlanır

Adana Pire İlaçlama

Pire, insan ve hayvanların üstüne yapışan, kan emici ve zararlı bir böcek türüdür. Siyah, kahverengi ve sarı renkte olur ve boyutundan dolayı görülmesi oldukça zordur. Kanatları yoktur ve çok hızlı bir şekilde çoğalır. Bu yüzden herhangi bir pire istilası durumunda muhakkak alanında uzman bir firmadan haşere kontrol desteği alınmalıdır. Pire ilaçlama olarak geçen bu işlem, mutlaka doğru malzemeler ve profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

Pire ilaçlama işlemi yapılmadan önce pirelerin nerden geldiği belirlenmelidir. Pireler genelde evcil hayvanlara bulaşır ve ev ortamına yayılır. Bazı durumlarda tek seferlik uygulamalar bile yeterli olmayabilir. Bu yüzden planlı ve düzenli ilaçlama uygulamaları yapılmalıdır.

Fidas İlaçlama firması olarak, profesyonel haşere ekipmanlarımız, uzman ekiplerimiz ve Sağlık Bakanlığı onaylı yeni nesil ilaçlarımızla her türlü ilaçlama işlemini yapıyoruz. Şirketimiz Adana ili ve çevresinde tüm ilaçlama uygulamalarını başarılı bir şekilde yürütmektedir.

Pire Neden Olur?

Dış parazit grubunda yer alan pireler toprak ve hayvan piresi olarak sınıflandırılır. Genellikle insanların yaşam alanlarına hayvan pirelerinden kaynaklı sorunlar yaşanır. Hayvan pireleri en çok kedi, köpek ve keçi gibi hayvanlarda bulunur. Pireler bu hayvan türlerinin derisinin altına yerleşip, kanlarını emerek hayatlarını sürdürür.

Özellikle evde yaşayan bu hayvan türlerine pireler bulaştığı zaman, ev içinde pire istilalarının yaşanmasına neden olur. Böyle bir durumda muhakkak ilaçlama yapılması gerekir. Eğer gerekli önlem alınmaz ise çeşitli hastalıklar ortaya çıkabilir. Bu hastalıklara veba mikrobu, fare tifüsü gibi bulaşıcı ve tedavisi zor hastalıklar örnek verilebilir.

Evde Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Pire için ev ilaçlama işlemi yapılmadan önce, bütün evin içi vakumlu bir elektrik süpürgesi ile temizlenmelidir. Bu temizlik sayesinde birçok pire yumurtası vakumlanır ve pirelerin üreme döngüleri bozulur. Ayrıca bu işlem, pire larvalarının koza oluşturması için kullandıkları döküntüleri ortadan kaldırmaya yarar.

Pirelere karşı çözüm için mutlaka evde pire ilaçlama işlemleri yapılmalıdır. Bunun için özel olarak hazırlanmış kimyasal ürünler vardır. Yetişkin pireleri öldürecek; larva ve yumurta gelişimini durduracak kimyasal ürünler tercih edilmelidir. Bununla birlikte evde ilaçlama işlemleri genellikle birden fazla uygulama gerektirir. Ancak bu sayede kesin bir çözüme ulaşılabilir.

Fidas İlaçlama

Pire İlaçlama Uygulamaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Pire ilaçlama şirketi kapsamında profesyonel şekilde yapılan pire ilaçlama hizmeti için dikkat edilmesi gereken bazı prosedürler vardır:

  • İlaçlama öncesinde, işlemi yapacak olan kişilerin mutlaka iş güvenliğini sağlaması gerekir. Bunun için gerekli kıyafet ve ekipmanları yanında bulundurmalıdır.
  • Pire zararlısının yaşam ve üreme alanlarının kesinlikle tespit edilmesi gerekir. Bu sayede kesin sonuçlar alınacaktır. Eğer tek ilaçlama işleminden sonuç alınmaz ise ikinci veya üçüncü ilaçlama uygulamaları yapılmalıdır.
  • Evde pire ilaçlama süresi en çok merak edilen konulardan birisidir. Bu konuda en önemli noktalardan birisi ilaçlanacak alanın büyüklüğüdür. Örneğin, 150 metrekarelik bir evin ilaçlama süresi yaklaşık 40 dakika sürer.
  • Pire ilaçlama şirketleri tarafından yapılan ilaçlama işlemlerinde insan sağlığına zarar verecek ilaçlar kullanılmamalıdır. İlaçlama sırasında kullanılan ilaçlar kokusuzdur. Bu sayede insanları rahatsız etmezler.
  • Pire ilaçlama uygulaması sonrasında ilaçlama yapılan yerin en az 2-3 saat kapatılması gerekir. Bu süre içinde ortama insan girmemelidir.
Adana Pire İlaçlama

Fidas İlaçlama olarak söz konusu tüm prosedürlere yüksek hassasiyetle yaklaşıyoruz. Adana ilinde, tüm ev veya iş yerlerinde her türlü ilaçlama işlemlerini profesyonel bir şekilde sürdürüyoruz. Siz de pire ve diğer canlılar ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Pire İlaçlama Hizmeti ve Fiyatları

Pire İlaçlama Fiyatları

Pire ilaçlama fiyatları, sorunun durumuna ve ilaçlama yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Adana ve çevresinde hizmet veren Fidas İlaçlama şirketimiz, pire ve diğer ilaçlama çeşitleri için kendi standartlarına göre bir ücret belirlemiştir.

Öte yandan Fidas İlaçlama olarak insan sağlığını tehdit etmeyecek içeriğe sahip ilaçları tercih ediyoruz. Dünya Sağlık Örgütü onaylı ilaçları kullanıyoruz. Bu yüzden şirketimizden alacağınız hizmet ile ilgili herhangi bir sorun yaşamayacağına dair garanti verilir.

Yaptığımız ilaçlama işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizde yer alan iletişim adreslerimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman iletişim uzmanlarımız yaşadığınız sorun ile ilgili sizlere her konuda yardımcı olacaktır. İletişim hattımız 7 gün 24 saat boyunca açıktır.