Dezenfeksiyon

Bakterilerden ve Virüslerden Kurtulun

Adana Dezenfeksiyon

2019 yılı itibariyle tüm dünyada hızla yayılan salgınla birlikte dünyanın her yerinde insanların yaşama alışkanlıkları değişti. Salgının hızla büyümesi ve tüm yaşam standartlarını değiştirmesiyle birlikte her zaman önemli olan temizlik, herkes için hassas bir nokta haline geldi. Bu süreçle birlikte, 7’den 70’e herkes temizlik hassasiyeti konusunda büyük bir bilinç kazandı. Daha önce de olduğu gibi salgın döneminde de sizlerin temizlik hassasiyetine büyük önem veriyor, mevcut hizmetlerimizden biri olan dezenfeksiyon hizmetimiz ile nerede olursanız olun dezenfeksiyon işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.

Dezenfeksiyon işlemi, ortamda ya da yüzeylerde bulunan zararlı mikroorganizmaların çeşitli yöntemlerle yok edilmesidir. Cansız ortamlarda bulunan ve temas yoluyla taşınan bu bakteriler, dezenfeksiyon işlemleri sayesinde ortadan kaldırılabilir. Zararlı mikroorganizmalar bulunduğu ortamlarda bakterilerin ve mikropların oluşmasına sebep olduğundan insanlarda çeşitli hastalıkların oluşmasına ortam sağlamaktadır. Adana dezenfeksiyon hizmeti veren firmamız ile dezenfekte işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.

Adana Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon İşlemi Nerelerde Uygulanmalıdır?

Yaşamsal faaliyetlerin olduğu her ortamda zamanla zararlı mikroorganizmalar meydana gelmektedir. Bu nedenle insan yaşamının olduğu her alan belirli zaman aralıklarında dezenfekte edilmelidir. Mevcut hizmetimiz ile evinizde, iş yerinizde, okullarda, hastane ve kliniklerde hatta açık alanlarda bile dezenfeksiyon işlemi yaparak bakterilerden ve mikroplardan uzak bir yaşam sürmenize yardımcı oluyoruz. Bu işlemi gerçekleştirirken dezenfeksiyon yapılan ortama uygun olarak farklı yöntemlerle gerçekleştiriyoruz. Dezenfekte edilecek alana en uygun dezenfeksiyon yöntemi seçilmesi işlemin başarılı olabilmesi için gereklidir.

Fidas İlaçlama Bayer Adana Tek Çözüm Ortağıdır
Ev Dezenfeksiyonu

Ev Dezenfeksiyonu

Ev, tüm insanlar için kendilerine ait bir kale gibidir. İnsanlar evlerinde kendilerini güvende hissetmek ister. Uzun bir otobüs yolculuğundan, yoğun bir iş gününden ya da kalabalık bir ortamdan döndüğünde evinde tüm dış dünyanın kirliliğinden arınarak güvende hissetmek bugünlerde oldukça önemli bir nimet haline gelmiştir. Ancak her ne kadar köşe bucak temizlik yapsanız da evinizde hala yok edemediğiniz yüzlerce bakteri ve zararlı mikroorganizmalarla birlikte yaşadığınızı biliyor muydunuz? Evinizde daha rahat ve temiz bir yaşam sürmeniz için Adana dezenfeksiyon hizmetimiz ile en güvenli kalenizi dezenfekte ediyoruz.

İş Yeri Dezenfeksiyonu

Ülkemizde insanlar gündelik hayatında zamanının neredeyse tamamını evlerinden çok iş yerlerinde geçirmektedir. İş yerleri, insanların evlerinden sonra ikinci yaşam alanları olarak tanımlanabilir. Üstelik insanlar evinde her köşeyi temizleyebilirken iş yerlerinde ne yazık ki bu mümkün olmamaktadır. Gün içerisinde çok sayıda çalışan aynı ortamda bulunur, hatta kimi iş yerlerinde çok sayıda müşteri sirkülasyonu yaşanmaktadır. İş yerlerinde çok sayıda insan bulunması, dış ortamdan iç ortama sürekli olarak temas akışının olması nedeniyle iş yerleri, bakterileri ve mikropların oluşmasına en çok ortam sağlayan yerlerden biridir. Adana dezenfeksiyon hizmeti veren firmamız iş yerinizde daha sağlıklı bir ortama sahip olmanız için iş yerlerinizde de dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştirmektedir. Daha sağlıklı ve daha temiz bir iş ortamı daha verimli bir çalışma ortamını da beraberinde getirir.

İş Yeri Dezenfeksiyonu
Adana Dezenfeksiyonda 1 Numara

Sağlık Kuruluşlarının Dezenfeksiyonu

Hastaneler, klinikler sağlık kuruluşları daha sağlıklı ve daha iyi hissetmek için başvurduğumuz yerler olsa da gün içerisindeki yüksek sayıda insan sirkülasyonu ve hasta bireylerin de aynı ortamda bulunması nedeniyle mikropların ve zararlı mikroorganizmaların en çok bulunduğu yerlerden biridir. Bu kuruluşlarda yapılan müdahalelerde ihmallerin önlenmesi, çeşitli hastalıkların oluşması ve yayılmasının engellemesi için dezenfekte işlemleri yapılmalıdır. Sağlık kuruluşları için dezenfeksiyon hayati derecede önemlidir.

Küresel salgının hızla büyüdüğü zamanlarda hastaneler ve çeşitli sağlık kuruluşları, hizmet verdiği hastaların sağlığını tehlikeye atmamak için düzenli olarak dezenfeksiyon işlemleri yaptırmalıdır. Tüm sağlık kuruluşlarında çalışanların ve ziyaretçilerin sağlığına önem veriyor mevcut hizmetimiz sayesinde gerekli dezenfeksiyon işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

27 Yıllık Tecrübe

Dış Mekan
Dezenfeksiyonu

Kapalı ortamlarda oluşan ve yayılan bakterilerin çoğunu ne yazık ki açık havadan taşımaktayız. Yollar, parklar, soluklanmak için oturduğunuz banklar, markete uğramadan önce para çekmek için uğradığınız bankamatik ve daha birçok yer gün içerisinde çok sayıda insan tarafından kullanılmaktadır. Açık havada olduğu için ve çok sayıda insan tarafından kullanıma maruz kaldığı için bu gibi alanlar çok sayıda zararlı mikroorganizma ve bakterileri içinde barındırır. Bu alanlara temas etmek işten bile değildir. Gün içerisinde farkında olmadan birçok mikrobiyal alana dokunarak onları yaşam alanlarımıza taşırız. Adana dezenfeksiyon hizmetimiz ile açık alanlarda dezenfeksiyon uygulamalarını açık hava şartlarında uzun süre etkisini koruyacak ve sağlığa zarar vermeyen antimikrobiyal dezenfekte araçlarımızla gerçekleştirmekteyiz. Açık alanlarda yaptığımız dezenfekte işlemi yoğun ve uzun süre etki eden bir içeriğe sahiptir.

Dezenfeksiyon Yöntemleri

Dezenfeksiyon işlemi farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Yöntemin belirlenmesindeki başlıca faktörlerden biri dezenfeksiyon işleminin uygulanacağı ortamın ve yüzeylerin özellikleridir. Yüzeylerin sahip olduğu özelliklere en uygun dezenfeksiyon yöntemi seçiyoruz. Mevcut hizmetimiz ile dezenfeksiyon işlemlerinizi yaparken hangi yöntemleri kullandığımızı sizler için sıraladık.

Isı İle Dezenfekte Yöntemi:

 • Isı İle Dezenfekte Yöntemi:
 • Zararsız ve oldukça etkili bir yöntemdir.
 • Suyun çok yüksek ısılara ulaşmasıyla birlikte zararlı patojenler öldürülür.
 • Mikroorganizmaların ısı direncinin bilinmesi bu yöntemin etkili olması için önem taşımaktadır.
 • Sıcaklığın derecesi, temas süresi ve ortam basıncı, ısı ile yapılan dezenfeksiyon işlemini etkileyen faktörlerdir.
 • Isıya dayanıklı yüzeylerde yapılması gerekmektedir.
 • Sağlığa zararlı değildir.

Kimyasal Maddeler İle Dezenfekte:

 • Isıya dayanıklı olmayan yüzeylerde tercih edilmektedir.
 • Gluteraldehid, formaldehid,brom, iyot, klor ve hidrojen peroksit gibi çeşitli sıvı çözeltiler kullanılarak yapılmaktadır.
 • Alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.
 • Ozon ile yapılan dezenfeksiyon işlemi de bu alana girmektedir.
 • Kimyasal maddeler ile dezenfekte işlemlerinden bir diğeri olan klor, dezenfeksiyon uygulamalarında en sık tercih edilen maddelerden biridir.

Ultra Viyole Dezenfeksiyon:

 • Ultra viyole dezenfeksiyon işlemi, insan gözünün göremediği UV ışınları ile gerçekleştirilmektedir.
 • En hızlı ve en sık kullanılan yöntemlerden biridir.
 • Yüzey hava ve su gibi tüm ortamlarda etkilidir.
 • Gıda sektöründe, ilaç sektöründe ve daha birçok sektörde sık tercih edilmektedir.
Dezenfeksiyon İşlemi Neden Önemlidir?

Dezenfeksiyon İşlemi Neden Önemlidir?

Yaşadığımız ortamların içerisinde gözle görülmeyen on binlerce bakteri, mikrop ve zararlı mikroorganizmalar bulunmaktadır. Bu zararlı mikroorganizmalarla aynı ortamda bulunmak sağlığınız için tehlikelidir. Zararlı bakteriler insan sağlığını kötü etkiler ve hastalıkların oluşmasına neden olur. Ayrıca metabolizmayı zayıflatarak, vücudun sahip olduğu doğal savunma mekanizmasına zarar vermektedir. Mevcut hizmetimiz sayesinde içerisinde bulunduğunuz ortamlarda oluşan bakterileri dezenfeksiyon ile yok ederek, ortamda bir süre daha bakterilerin oluşmasını engelliyoruz.

Dış Mekan Dezenfeksiyonu

Bakteriler ve mikroplar çeşitli yüzeylere tutunarak ortamlarda var olur ve yüzeylere yapılan temaslarla yer değiştirirler. Gün içerisinde farkında olmadan gözle görülmeyen yüzlerce bakteriye temas ediyor ve onları yaşam alanlarınıza taşıyor olabilirsiniz. Kişisel temizlik mikroplardan ve zararlı mikroorganizmalardan uzak durarak sağlıklı bir yaşam sürmek için oldukça önemlidir ancak ne yazık ki yeterli değildir. Öyle ki yaşam alanlarınızda yaptığınız çok detaylı temizlikler bile mikropların tamamen yok olmasını sağlamıyor. Tamamen mikroplardan arınmamış bir ortamda tekrardan bakterilerin oluşması oldukça kolay ve hızlı gerçekleşmektedir.

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam standardına sahip olmak için yaşam alanlarında dezenfeksiyon işlemi gereklidir. İhtiyacınız olan dezenfekte işlemi tarafımızca büyük bir hassasiyet ve özenle yapılmaktadır. Adana dezenfeksiyon hizmeti veren firmamız sayesinde yaşam alanlarınızı zararlı bakterilerle paylaşmak zorunda kalmayacaksınız.