Yatak Dezenfeksiyonu

Adana Yatak Dezenfeksiyonu Mite'lara Elveda!
Mite'lara Elveda!

Adana Yatak Dezenfeksiyonu

Ev yaşamında insanların en titiz davrandıkları alanlardan biri yataklarıdır. Ne yazık ki yataklar, her ne kadar en titiz davrandığınız alan olsa da bakterilere yuva olmaktadır. Yatak dezenfeksiyonu hizmetimiz ile yataklarınızda barınan bakterileri yok ediyoruz.

Yatağınızda çok sayıda gözle görülmeyen parazitle birlikte uyuyor olabilirsiniz. Bu parazit böcekler nemli ortamlarda ürer ve yatak gibi tüylü ortamlarda yaşar. Bu parazit böcekler ev tozu akarı olarak bilinmektedir. Tıbbi olarak ‘mite’ olarak adlandırılan bu parazit böceklerin boyutu oldukça küçüktür. Boyutunun kolayca anlaşılabilmesi için 1 toplu iğne başına 1000 adet mite sığabilir şeklinde bir örneklendirme yapılabilir. Bu parazitler insanların ölü derisinden beslenmektedir. Toz akarlarının dışkıları insanlarda alerjik etkenler yaratmaktadır. Ev tozu akarı alerjisi çok sayıda insanda görülmektedir. Alerjiler insanlarda astım, egzama, bronşit, solunum yolları enfeksiyonları gibi çok sayıda hastalığı ortaya çıkartmaktadır. Sabahları yaşanan burun tıkanıklığı, baş ağrısı, baş dönmesi, huzursuz ve yetersiz bir uyku bu alerjilerin belirtileri arasındadır.

Yatak Dezenfeksiyonu İşlemi Kimler İçin Gereklidir?

6 Ay Garantili İlaçlama

Kaliteli bir yaşam standardına sahip olmanın en önemli sırrı kaliteli bir uyku düzeninden geçer. Yatağında binlerce parazit böcekle birlikte uyumak ne yazık ki kaliteli bir uykuyu kimseye sağlamamaktadır. Adana yatak dezenfeksiyonu hizmetimiz ile kaliteli ve sağlıklı bir uykuya sahip olarak yaşam standartlarınızı yükseltebilirsiniz.

Çocuklu Aileler

Çocukların gelişme çağlarında metabolizmaları ve bağışıklıkları birtakım hastalıklara karşı güçsüzdür. Bu nedenle astım, egzama gibi kronik hastalıklar çocukların sağlığını tehdit etmektedir. Çocuklu ailelere, özellikle alerjik bünyeye sahip olan çocuklar için yatak dezenfeksiyonu işlemi gereklidir.

Ev Tozu Akarı Alerjisi Olanlar

Ev tozu akarı alerjisi çok sayıda insanda görülmektedir. Belirtileri çok sayıda hastalığı da beraberinde getirdiği için birçok kişi bu alerjiye sahip olduğunu fark etmeden senelerce bu alerji ile birlikte yaşamaktadır. Sabahları uyandığınızda tatsız ve depresif hissediyorsanız, uyandığınız anlarda burun tıkanıklığı, baş ağrıları ve baş dönmeleri yaşıyorsanız ev tozu akarı alerjiniz olabilir. Tüm bu yaşam kalitenizi düşüren etkenlerden kurtulmak için ihtiyacınız olan yatak dezenfeksiyonu işlemini sizlere sunmaktayız.

Oteller ve Pansiyonlar

Oteller, pansiyonlar, tatil köyleri insanların tatillerinde keyifli zaman geçirmek için tercih ettiği konaklama alanlarıdır. Bu işletmelerde dezenfeksiyon büyük önem taşımaktadır. Ancak yataklarda yastıklarda yaşayan akarların yok edilebilmesi için sıradan dezenfeksiyon yöntemleri yeterli olmamaktadır. Mevcut hizmetimiz ile işletmenizde, misafirlerinize sağlıklı ve konforlu bir konaklama deneyimi yaşatmanıza yardımcı oluyoruz.

Yatılı Okullar ve Yurtlar

Ebeveynler çocuklarını öğrenim hayatlarında yatılı okullara ya da öğrenci yurtlarına gönderirken yurt seçimi konusunda oldukça titiz davranmaktadır. Özellikle alerjik bir bünyeye ya da kronik astım ve egzama gibi hastalıklara sahip olan çocuklar için yurt hayatı bir kabusa dönüşebilir.

Yurtlarda akarlar nedeniyle en sık karşılaşılan şikayetlerden biri kaşıntı ve kızarıklıklardır. Bunların yaşanmasını önlemek için düzenli aralıklarla yatak dezenfeksiyonu işlemleri yapılması gerekmektedir. Bu işlemlerin düzenli yapıldığı kurumlarda şikayetler görülmez, hatta astım ve egzama gibi hastalıklara sahip öğrencilerin uyku kalitesinde gözle görülür bir artış yaşanmaktadır.

Yuvalar ve bakımevleri diğer kurumlar gibi toplu yaşamın var olduğu kurumlardan biridir. Bu kurumlarda yaşayan bireylerin yaşam kalitesinin büyük bir hassasiyetle korunması gerekmektedir. Toplu yaşamın sürdürüldüğü bu kurumlarda akarlar ciddi sağlık problemlerine neden olarak kurum sakinleri arasında hızla yayılabilir. Bu gibi üzücü durumları yaşanmasını önlemek için Adana yatak dezenfeksiyonu hizmeti veren firmamız kurumlarınızda yatak dezenfeksiyonu işlemlerinizi gerçekleştirmektedir.

Yatak Dezenfeksiyonu - Periyodik Tablo

Yatak Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yatak dezenfeksiyonunun yapılması için yüksek teknolojiye sahip dezenfeksiyon araçları kullanmaktayız. Bu cihazlar, yatak içerisindeki mikropların ve akarların tamamen emilmesini sağlayacak çekiş gücüne ve mikrop öldürücü özelliği olan ultraviyole ışını teknolojisine sahiptir.

HEPA filtrasyon sistemine sahip olan bu cihaz yüksek frekanstaki emiş gücü sayesinde ev tozu, polen, ev tozu alerjisi, mantar ve bakterileri yüzeye çekerek yok eder. Sahip olduğu yüksek frekans dalgaları sayesinde yatak dezenfeksiyon cihazımız yatağın içerisinde biriken tüm akarları yok etmektedir.

Yatak dezenfeksiyonu esnasında kullanılan cihazın sahip olduğu teknolojilerden diğeri UV ışını teknolojisidir. Dezenfeksiyon işlemlerinin tamamında oldukça sık kullanılan ultraviyole ışın teknolojisi mevcut hizmetimizde de sizlere daha iyi bir yaşam kalitesi sunabilmek için kullanılmaktadır. Ultraviyole ışınlar sayesinde yatağın içerisindeki tüm mantar, bakteri ve akarlar yok olmaktadır. Bunun yanı sıra ultraviyole ışın teknolojisi bu bakterilerin DNA yapısını da bozarak üremelerini engellemektedir. Ev tozu alerjisi ve mitelerden kurtulmak artık zor değil.

Adana yatak dezenfeksiyonu hizmetimiz ile yaşam kalitenizin ne kadar yükseleceğini fark edebilirsiniz.

Yatak yüzeyinizin temiz olması ne yazık ki akarların oluşmasına engel değildir. Üstelik yatak ne kadar eski ise akarların bulunma ve üreme ihtimali de o kadar fazladır.

Mite Problemine Kökten Çözüm

Mite Problemine Kökten Çözüm

Çoğu insan düzenli olarak nevresim takımlarını değiştirmenin, yatak yüzeyinin çeşitli malzemelerle temizlemenin yeterli olduğunu düşünür. Ancak yatağın içerisinde yaşayan ve ölü deriden beslenerek üreyen mitelerin yok edilmesi için bu yeterli değildir. Ev tozu akarlarının yok edilmesi için yüksek teknolojili dezenfeksiyon cihazlarına ihtiyaç vardır. Bu parazitler gözle görülmediğinden ne kadar risk altında olduğunuzu anlamanız oldukça güçtür.

Parazitlerin dışkıları bazı insanlarda alerjik reaksiyonlara neden olur. Uyandığınızda göz kızarıklığı, kaşıntı göz şişmesi, burun tıkanıklığı kaşıntı gibi bazı alerjik belirtiler gösteriyorsanız ev tozu akarlarına karşı alerjik bir bünyeniz olabilir. Uzman ekiplerimiz dezenfeksiyon işlemine başlamadan önce yatağınızda bulunan akarların miktarını test eder. Böylece yatağınızda zararlı parazitlerle uyuyup uyumadığınızı öğrenebilirsiniz.

Mite Problemine Karşı Uygulama Aşamaları

Uygulamanın Aşamaları

 • Yatak dezenfeksiyonu işlemi yapılmadan önce yatağınızın ne kadar riskli olduğu test edilir. Bu test sonucuna göre dezenfeksiyon işlemlerine başlanır.
 • Yüksek teknolojili dezenfeksiyon cihazlarımızla yatağın derinliklerinde yaşayan akarlar, mikroplar, toz ve bakteriler yüksek emilim gücüyle çekilerek yok edilir. Bu akarların ve mikropların yok edilmesi uv ışınları sayesinde gerçekleşmektedir.
 • İşlem sona erdikten sonra ekiplerimiz, özel Fidas yatak hijyen spreyi ile ikinci bir dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirmektedir. Özel fidas yatak hijyen spreyi akarlar ve mikropların tekrar üremelerini ve çoğalmalarını engelleyen antimite, mitelerin dışkılarının alerjik etkilerini engelleyen antialerjenve mikropların ölmesini sağlayan antibakteriyel içerik gibi eşsiz özelliklere sahiptir.
 • Özel yatak hijyen spreyi yatak dezenfeksiyonu işlemini çok yönlü olarak sağlarken bir yandan kötü kokuları nötrleyerek, hava şartlandırıcı özelliği sayesinde bulunduğu ortamın dahi hijyen olmasını sağlar.

Yatak Dezenfeksiyon Hizmeti Hakkında Merak Edilen Hususlar

Ev tozu akarı alerjisine sahip kişilerin Adana yatak dezenfeksiyonu hizmetimizi aldıktan sonra alerjik reaksiyonları tekrar göstermesinin mümkün olduğunca ertelenmesi için kişilerin bazı önlemleri almaları gerekebilir. Tarafımıza sıkça sorulan soruları ve önlemleri:

 • Yatak dezenfeksiyonu işlemi tüm aşamalarıyla birlikte 15-30 dakika arasında tamamlanmaktadır. İşlem etkisini 6 aya kadar korumaktadır.
 • Alerjik reaksiyonların ve mitelerin tekrarlanmaması için yılda en az 1 kez dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilmelidir. Kedi, köpek gibi evcil hayvana sahip kişilerin bu hizmeti yılda 2 defa almaları tavsiye edilmektedir.
 • Yatak dezenfeksiyon işlemlerimiz tamamen doğal ve zararsızdır.
 • Alerjik reaksiyona sahip kişilerin tıbbi bir tedavi alması gereklidir. Dezenfeksiyon işlemi reaksiyonların azalmasına ve önlenmesine yardımcı olur.
 • Toz akarları nemli ortamlarda büyür ve çoğalır. Alerjik bünyeye sahip kişiler yıl boyunca toz akarlarına reaksiyon göstermektedir.
 • Dezenfeksiyon işlemi tamamlandıktan sonra, yatak odasının ve yatak örtülerinin sık sık havalandırılması, rutubetten uzak bir odanın yatak odası olarak seçilmesi akarların oluşumunu erteleyecektir.
 • dezenfeksiyon yapılırken toz solunumu alerjik reaksiyonlara sebep olacağından maske kullanımı ve dezenfeksiyondan sonra iyi bir havalandırma faydalı olacaktır.

Dezenfeksiyon hizmetimiz hakkında daha detaylı bir bilgi almak ya da yatağınızdaki toz akarlarının test edilmesini isterseniz bize ulaşabilirsiniz. Yatak dezenfeksiyonu ile kaliteli ve sağlıklı uyuma deneyimlerine sahip olarak yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz. Kendinizden sağlıklı bir uykuyu esirgemeyin. Adana yatak dezenfeksiyon hizmetimiz ile ihtiyacınızı karşılamak için sizlerin yanındayız.