Karasinek İlaçlama

Fidas İlaçlama

Adana Karasinek İlaçlama

Yaz aylarında yaşam alanlarında en fazla ortaya çıkan haşere türü, karasineklerdir. Karasineklerin ortalama yaşam süresi havanın sıcaklık oranına göre artar. Sıcak havalarda uzun yaşama imkanı bulan bu canlı türleri, açık ya da kapalı alanlarda insanlara rahatsızlık verebilirler. Yaşam alanlarında gördüğünüz ve kurtulmak istediğiniz haşereler için sinek ilaçlama hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Adana karasinek ilaçlama hizmetleri veren firmamız, bu alanda uzman bir ekiple çalışmaktadır.

Karasineklerin zararsız olduğu düşünülse de insan sağlığını riske atacak potansiyelleri vardır. Genellikle lağımlarda, bataklıklarda, çöplüklerde ve leşler üzerinde gezen karasinekler, oldukça pis ve zararlıdır. Öyle ki açıkta bırakılan gıdaların üzerinden beslenip tüm gıdalara mikrop bırakabilirler. Karasineklerin bırakmış olduğu bu mikroplar pek çok hastalığa da davetiye çıkarır.

Karasinek İlaçlanması Nasıl Yapılır

Karasineklerden Kurtulma Yolları

Karasinekler, Türkiye’de oldukça fazla bulunan zararlı bir haşere türüdür. Özellikle sıcak bölgelerde daha fazla yaşayan karasineklerin yaklaşık 30.000 farklı türü vardır. Bu canlılar yüzeylere ve besin maddelerine mikrop bırakır. Aynı zamanda hem insanlara hem de hayvanlara hastalık yayabilmektedir. Karasinekler çöp, dışkı, leş gibi besin kaynaklarını yemeden önce üzerine kusarak mikrop bırakırlar ve sonrasında temas ettikleri tüm yüzeylere bu mikroplar taşırlar.

Çoğu zaman karşılaştığımız durumlardan biri de yaşadığımız mekanlara karasineklerin yayılmasıdır. Böyle durumlarda mutlaka ilaçlama yapılması gerekir. Karasineklerin ömürleri her ne kadar kısa olsa da üremeleri oldukça hızlıdır. Tek seferde milyonlarca karasinek üretebilirler. Ayrıca her 5 dakikada bir dışkılama özelliklerinden dolayı mikrobu daha hızlı yayma özellikleri vardır. Bu da yaşam alanlarımızın sağlıksız olmasına neden olmaktadır. Zararları ile bilinen karasineklerden bazı kurtulma yolları vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

Fiziksel Dışlama

Bulunduğumuz ev ve iş yeri gibi mekanların kapı ve pencerelerini kapalı tutmak, sineklik takmak ve sızdırmazlık giriş noktaları oluşturmak fiziksel dışlama içerisine yer alır.

Sanitasyon

Sinek oluşumunu engellemek için yaşadığımız mekanların yüzeylerini temiz tutmak, çöp kutularını kapatmak, hayvan pisliklerini daha sık temizlemek ve bitkileri çürütmeden bekletmek sanitasyon yöntemi içindeki işlemler arasında yer alır

Özellikle iş ortamlarında konu profesyonel sinek kontrolü olduğunda, temizlik sıhhi oldukça önemli bir konudur. Temizliğin yetmediği yerlerde mutlaka profesyonel bir ilaçlama firmasından yardım alınmalıdır. Adana ve çevresinde hizmet veren Fidas İlaçlama firmamız, her türlü karasinek yayılmasına çözüm sunmak için ilaçlama yapmaktadır. İyi bir Adana karasinek ilaçlama firması arayışındaysanız, bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Adana'yı Biz İlaçlıyoruz

Karasineklerden Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Hijyenik olmayan ortamlarda bulunan karasineklerin hem evlere hem de iş yerlerine birçok olumsuz etkisi vardır. Karasinekler, özellikle ticari gıda enstitülerinde daha büyük olumsuz etkilere sebep olmaktadır. Bu canlılar, görüntü olarak can sıkıcı olmalarının yanında pek çok hastalığa da sebep olabilirler. Çünkü karasinekler pisliklerden aldıkları mikropları insan ve hayvanlara yayarlar. Sineklerden bulaşabilecek hastalıklar şunlardır:

 • Cryptosporidium
 • Tifo
 • Kolera
 • Çocuk felci enfeksiyonları
 • Göz enfeksiyonları
 • Salmonella
 • Bağırsak enfeksiyonları
 • Cilt enfeksiyonları
 • Difteri
 • Cüzzam
 • İshal
 • Trahom
 • E. Coli
 • Dizanteri
 • Listeria
Karasinek İlaçlama

Tüm bu sağlık sorunlarının yanında karasinekler, kondukları yere dışkılarını bırakırlar. Bu da yüzeyler üzerinde lekelenmeye neden olur ve dolayısıyla kötü bir görüntüye sebebiyet verir.

Karasinek İlaçlanmasında Çevre Önemi

Karasinek Mücadelesinde Çevre Kontrolünün Önemi

Karasinekler ile mücadele ederken çevreyi kontrol etmek gerekir. Bunun nedeni haşerelerin daha büyük bir alana üreme yapıp yayılabilmesidir. Karasinek ilaçlaması yapılmadan önce şunlara dikkat edilmelidir:

 • Sinek yayılımının olduğu yakın çevre dikkatli bir şekilde gezilmelidir.
 • İlaçlanacak alanın etrafında çöp veya çöplükler varsa temizlenmelidir. Aksi takdirde tekrar yayılım gösterecektir.
 • Organik kirlilik oluşturan atıklar ilaçlanacak alanın çevresinden toplanmalıdır.
 • İlaçlanacak alanın etrafında pis su birikintisinin olmamasına dikkat edilmelidir.
 • Kirli alanlar dezenfekte edilmelidir.
 • İlaçlanacak bölgenin etrafında hayvancılık faaliyetlerinin olmaması gerekir.
 • Evcil hayvan dışkıları varsa temizlenmesi gerekir.

İlaçlama öncesi tüm bu kontroller tamamlandıktan sonra ilaçlama işlemine geçilmelidir. Aksi takdirde ilaçlama yapılsa bile sinek istilaları tekrarlayacaktır.

Karasinek İlaçlama Hizmetleri

Karasinek ilaçlamasında birçok farklı yöntem ve ilaç çeşidi bulunmaktadır. Haşerelerin çoğu, bir süre sonra verilen kimyasal ilaçlara karşı bağışıklık kazanabilir. Bu yüzden firmalar, etkili ilaç formülasyonları ile çalışmalıdırlar. Fidas İlaçlama firması olarak karasinek ile mücadelede her zaman etkili ilaç karışımları ile çalışmaktayız. Uzman ilaçlama ekiplerimiz tüm önlemleri alarak ev, iş yerleri ve dış ortamlarda karasineklere karşı her türlü ilaçlama işlemini yapmaktadır. Adana karasinek ilaçlama hizmetimiz kapsamında en iyi ve etkili sonuçları almanızı sağlarız.

Tüm bunların yanında Adana karasinek ilaçlama hizmeti almadan önce firmamızla iletişime geçmeniz önemlidir. Bu görüşmede, ilaçlanacak alan ve haşere yayılmasının boyutu ile ilgili gerekli bilgileri vermeniz doğru olacaktır. Bunun yanında teknik personel ekibimiz sinek ilaçlama bölgesinde problemin ne olduğunu, ne kadar süredir devam ettiğini ve çözüm yollarını bulur. İlaçlama hizmeti ardından müşterilerimize ilaçlama sonrası hakkında bilgi vererek çalışmalarımızı kapsamlı bir şekilde tamamlarız.