Uyuz

Uyuz

Uyuz

KONUMUZ : UYUZ  

   Sarcoptes scabiei hominis’in insanın derisinde açtıkları tünellerde yaşaması sonucu oluşan kaşıntılı hastalığa uyuz adı verilir.

   Bu tür tüm dönemlerini insan derisinde geçiren bir parazittir.

UYUZUN BELİRTİLERİ NELERDİR? 

   Uyuzun en erken ve en yaygın belirtisi özellikle geceleri ortaya çıkan kaşıntıdır. Erken ortaya çıkan uyuzda küçük kırmızı kabarcıklar ve sivilceler görülür. Daha ilerlemiş vakalarda deri kabuklu ve pullu olabilir.

UYUZ VÜCUDUNUZDA DAHA ÇOK NERELERDE GÖRÜLÜR?

   Uyuz çoğunlukla vücudun kıvrım ve çatlaklarında başlar, özellikle parmaklar arasında, dirsek ve bileklerde, kalça ve kemer hizasında, kadınlarda meme başında, erkeklerde cinsel organda görülebilir. Uyuz bilezikler ve yüzüklerin altındaki deride saklanır veya tırnakların altında görülebilirler.

ÇOCUKLARDA UYUZ PEKİ? 

   Çocuklarda daha çok genel bir kaşıntı vardır. Avuç içi, taban ve saç derisini tutmaksızın bütün vücuda yayılabilir. Çocuklarda, uyuz çoğu zaman özellikle enfeksiyonlarla beraber olabilir.

Uyuz Böceği İlaçlama

   Çünkü, kişi bütün gece kaşıntıdan dolayı uykusunu kaybettiği için yorgun ve sinirli olabilir. Uyuzla birlikte bakteriyel enfeksiyon da görülebilir. Bakteriyel enfeksiyonlar öncelikle tedavi edilmelidir. Uyuz tedavisi bilahare yapılır. Eğer uyuz tamamen tedavi edilmezse belirli bir süre sonra tekrar ortaya çıkar.

UYUZA İYİ GELEN ŞİFALI BİTKİLER NELERDİR?

   Uyuz hastalığını bitkisel ürünlerle tedavi etmek mümkün değildir. Ancak hastalığın semptomlarını hafifletmeye yardımcı olmak için birçok şifalı bitki bulunmaktadır. Bunların başlıcaları ; aloe vera, çay ağacı yağı,  kırmızı biber ve karanfil yağıdır.

   Ancak bu tür şifalı bitkileri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza başvurup tavsiye almanız sağlığınız için kıymetlidir.

UYUZDAN KORUNMAK İÇİN ÖNERİLER

  • Uyuz hastalığına yakalanan kişi ile yakın temastan  kaçının.
  • Uyuz hastalığı olan kişinin giysilerini, kullandığı eşyaları bol kaynar su ile yıkayın ve kurutma makinasında kurutun.
  • Evinizde, işyerinizde uyuz hastalığı tanısı konulan birey var ise muhakkak sizde hekime başvurun.
  • Uyuz İlaçlama Şirketi
  • Uyuz hastalığına yakalanan kişinin kaldığı alanı iyice günlük temizleyin.
  • Şayet size uyuz teşhisi konulmuşsa hekiminizin önerilerini dikkate alın.
  • UYUZ BÖCEĞİ İLAÇLAMA & FİDAS İLAÇLAMA ALO BÖCEK

Uyuz İlaçlama Şirketi

   Oldukca can sıkan böcekler olan uyuz böceklerini evlerinizden, işyerlerinizden arındırmak için tüm odalarda mücadele yaptırılmalı ve öncesinde mutlaka hekime başvurmalısınız. Uygulama leke, koku yapmadan gündelik işlerinizi aksatmadan uzman personelimiz tarafından kaliteli hizmet anlayışımız ile gerçekleştirilmektedir. Uyuz ilaçlama şirketi ile mücadele yaptırılması insan sağlığının korunması ve uyuz haşerelerinin yok edilmesi için oldukça önemli bir uygulamadır.

 

Hizmetimizi değerlendirerek size daha iyi bir hizmet sunmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Kategoriler