Tahtakurusu Mücadelesi

Tahtakurusu Mücadelesi

Tahtakurusu Mücadelesi

Tahtakurusu Nedir? 

Tahtakurusu ilaçlama bütün dünyada insanlara saldıran en önemli parazit böceklerinden birisidir. 5 mm boyunda vücudu yassı, uzunca-oval, açık veya koyu kırmızımsı kahve renkte bir türdür.

Tahtakurusu Evinizin Nerelerinde Gizlenir?

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahtakurusu geceleri hareket eden bir böcektir. Gündüzleri ergin ve nimfleri duvarların çatlak ve yarıkları, tahta araları, halıların, resim çerçevelerinin ve karyolaların altları, yatakların alt taraflarının dikiş araları ve buna benzer ışık almayan yerler, karanlık ve gizli yerlerde saklanırlar.

Peki  Nelere Sebep Olurlar?

Evinizde tahtakurusu mücadelesi ile karşılaştıysanız hemen önleminizi almanız gerekir. Çünkü gece sizler uyurken  faaliyete geçen tahtakuruları saklandıkları yerlerden çıkarak, sizin kanınızı emerler. Eğer rahatsız edilmezlerse bir defada kendi ağırlığının iki katı kadar kan emerler. Ve tahtakuruları uzun süre beslenmeden de evinizde yaşayabilecek özelliktedir. Hatta tahtakurularının erginleri bir yıl süre ile hayatlarını devam ettirebilirler.  Tahtakurularının ısırması ile bir hastalık taşıdıkları bilinmese de, cilt tahrişlerine, psikolojik etkilere ve alerjik reaksiyonlar ile sizi rahatsız edebilir. Isırıklar sıklıkla boyun, yüz, eller ve kollarda gözlenmektedir.

FİDAS İLAÇLAMA & ALO BÖCEK Tahtakurus Mücadelesi İçin Neler Öneriyor?

Evinizde bu istenmeyen misafirler ile karşılaştınız mı? Evcil hayvanınız üzerinde mi fark ettiniz? Çocuğunuzun yatağının içinde mi var? Hemen bu işi uzmanına bırakmanızı öneririz. Tahtakurusu mücadelesi öncesi sizler yatak takımlarınızı yıkayabilir, yeri temizleyip, yatakların ve mobilyaların temizliği ve onarımı ile ilgilenebilirsiniz. Seyahatlerinizde konaklayacağınız birimlerde bavullarınızı açık bırakmamalı, odanın karanlık köşelerini tercih etmemelisiniz. Tahtakurularının 1 yıl beslenmeden yaşayabileceklerini unutmayın!

İşletmeniz Otel, Hastane, Misafir Evi  ve tahtakurusu ile mi karşılaştınız?

Misafirlerinizi ne kadar önemsediğinizden eminiz. İşletmenizde sorunu fark etmek, tahtakurusu kontrolü yapmak sizler için çok kıymetli. Bunun için günlük oda içleri, yatak içleri ve aparatları kontrol edecek bir sistem geliştirmelisiniz. Yüksek bir istila söz konusu ise sizin müdahale etmeniz ve istilayı durdurabilmeniz pek mümkün değildir. Korkmayın, ücretsiz fizibilite hizmeti ve sorunsuz ilaçlama yöntemleri ile 25 yıllık tecrübemizle FİDAS İLAÇLAMA& ALO BÖCEK tahtakurusu mücadelesinde yanınızda!

Mücadeleyi Bize Bırakın! Size Yardımcı olmamız için bize 24 saat ulaşabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızda tahtakurusu var ise sertifikalı uzman kişilerden yardım alınmalıdır. Eve gelen ekip  öncelikle daire içinizde tam tespit çalışması yapmaktadır. Mücadelenin birinci adımı istila alanlarını doğru ve kontrollü tespit etmektir. Tahtakurusu tespiti sonrasında insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlama yönetimi kullanılır. Dişi tahtakuruları ahşap kısımlarının ve çatlak alanlarına yumurtalarını bıraksa dahi mücadele edilirken yerleşmesi engellenir. Ahşap içindeki tahtakuruları ilaçtan yaşam alanlarını terk ederken yumurta bırakma şansı olmadan ölürler. Yumurta bırakanlar için ise tercih edilen ilacın aktif maddesi doğru seçilir ise onları da aynı anda öldürecektir.

 

Tahtakurusu ilaçlama öncesinde yapmanız gerekenler nelerdir?

Tahtakurusu ilaçlamasına ekibimiz gelmeden önce açıkta bulunan gıdalarınızı kapatmalısınız. Çocuklarınızın oyuncakları ise ortamda bulunmamalıdır. Evcil hayvanınız var ise ona ait olan eşyaları da ortadan kaldırmalısınız. Kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığın’dan onaylıdır. Ancak sizleri, çocuklarınızı ve evcil hayvanınızı üstün önemsiyoruz.  Uygulama sonrasında evinizi havalandırıp her şeyi yerli yerine koyabilirsiniz. Leke ve koku kalmadığı gibi, herhangi bir eşyanıza zarar vermeden uzman personelimiz tahtakurusu mücadelesi tamamlayacaktır.

Her türlü sorunuzda bize 0506 487 44 14 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Hizmetimizi değerlendirerek size daha iyi bir hizmet sunmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Kategoriler