Örümcekler

Örümcekler

Örümcekler

Örümcek için ilaçlama  

Örümcekler ; Arachnida sınıfının Aranea takımında içerisinde yer alırlar. 30.000 civarında örümceğin bulunduğu belirtilmektedir. Bazı örümcekler insanlarda zehirlenmelere yol açarlar. En çok Latrodectus ve Loxosceles cinsleri zehirlenmeye sebep olmaktadırlar. Latrodectus türleri çiftleşmeden sonra dişi örümcek erkeğini öldürür ve bu nedenle dul örümcek adını alırlar. 

Örümcek İlaçlama

   Dişisi ve erkeği de zehirlidir, fakat insan derisini sadece dişinin chelicera’sı delebilmektedir. Latrodectus tradecimguttatus’un dişisi 10-18 mm, erkeği ise 3-5 mm boyundadır. Dişisinin kara kadife rengi ve abdomeni üzerinde 13 tane kırmızı leke bulunur. Çiftleştikten sonra erkeğini öldürdüğü için karadul adını almıştır. Latrodectus pallidus ise Akdeniz bölgesinde bulunan bir örümcek türüdür.

Örümcek İçin İlaçlamaya Dair!

  • Örümcekler karnivor (et yiyici)’ durlar.
  • Böceklerle beslenirler.
  • Ağları ile tuzak kurarak veya saldırarak avlanırlar.
  • Avlarını chelicera bezlerinden salgılanan zehirle öldürürler.
  • Boş ve nemli yerlerde yaşarlar.
  • Birçok örümceğin zehiri insan için zehirli değildir.
  • ÖRÜMCEKLER NEDEN HOŞLANMAZLAR?
  • Örümcekler, sirke kokusundan, naneden, narenciyelerden, sedir ağacı kokusundan, at kestanesinden hoşlanmazlar.

ÖRÜMCEK İÇİN İLAÇLAMA MÜCADELESİ NASILDIR?

   Evinizde, işyerinizde yoğunlukta örümcek görüyor iseniz , örümceklerin çatı katı alanı ve boş duvarları gibi ev boşluklarının içine ve etrafına yuva yapması yüksek ihtimaldir. Örümceğin bulunduğu alanlarda profesyonel biyosidal ürün uygulayıcısı personelimiz tarafından gözlem yapılarak, rezidüel, atomizör veya ULV yöntemi ile uygulamayı gerçekleştirmekteyiz.

ÖRÜMCEK İLAÇLAMA FİYATLARI

   Örümcek ilaçlama fiyatının belirlenmesi için örümcek türü, alan bilgisi, riskli bölgelerin tespiti önemli kriterlerdir. Fiyat teklifi ve detaylı bilgi almak için FİDAS İLAÇLAMA & ALO BÖCEK Örümcek İlaçlama 0506 487 44 14 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

 

Hizmetimizi değerlendirerek size daha iyi bir hizmet sunmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Kategoriler