Gümüş Böceği Hakkında

Gümüş Böceği Hakkında

Gümüş Böceği Hakkında

   GÜMÜŞ BÖCEĞİ İLAÇLAMA HAKKINDA

   Halk arasında nem böcekleri, gümüşçük, gümüşçül adıyla da bilinen ve ismini de vücudunu kaplayan kılların gümüş renginden dolayı almıştır. Bu makalemizde “Gümüş böceği nedir? , Gümüş böceği nerelerde yaşar?, Gümüş böceğinden nasıl kurtulurum?, Gümüş böceğini nasıl fark ederim?, Gümüş böceği neleri sevmez?” sorularına cevaplar bulacaksınız.

Gümüş Böceği İlaçlama Kesin Çözüm

  Görüntüsü gözyaşına benzeyen gümüş böcekleri gümüş renginde görünmesine rağmen aslında beyaz bir böcek türüdür. En fazla 20 mm kadar büyüyebilen bu böcekler evinize girmek için birçok yolu kullanabilirler, özellikle kitaplar veya karton kutular gibi araçlarla evinize girebilirler. İnsana sağlık açısından zarar veremezse de gümüş böcekleri, şayet kontrol altına alınmazlarsa evdeki yiyecek ve gıdalara zarar verebilir, eşyaları kullanılmaz hale getirir.

Gümüş Böceğinin Yaşadığı Alanlar

 • Gümüş böcekleri genellikle karanlıkta yaşarlar.
 • Kuru lavabo içlerinde, küvetlerde, duvarlarda, zemin üzerinde bulunurlar.
 • Gümüş böcekleri çok minik fark edilmeyecek kadar dışkılar bırakırlar.
 • Gümüş böceği genellikle ambar gibi yerlerde çoğalır.
 • Gümüş böceği garaj gibi alanları da çok sever.
 • Kutu gibi kağıt içeren yerlerde çok görülür.

Gümüş Böceğinden Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

 

Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş böcekleri genellikle mutfakta, banyolarda, çamaşırhanelerde bulunur. Gümüş böceklerinin nemli ortamı çok tercih ederler nemli ortamlarda daha hızlı gelişirler.

 • Evde yerlerin kuru olmasına dikkat edilmelidir.
 • Açık tesisat kanalı, döşeme boşluklarını silikonla kapatmalısınız.
 • Açık ortamda bırakılan yiyeceklerin üzerini mutlaka örtün.
 • Mutfağa dökülen yemek kırıntılarını mutlaka elektrikli süpürge ile süpürünüz.
 • Kısa sürede gümüş böceğini yok etmek istiyor isek; profesyonel anlamda yardım almanız gerekir.

GÜMÜŞ BÖCEĞİNİ NASIL FARK EDERSİNİZ?

  Gün içinde fark edilmesi oldukça zor olan gümüş böceklerini tespit etmek için evdeki nemli bölgeleri sık sık gözlemlemelisiniz. Minik karabiber tanelerini andıran dışkı kalıntılar ve sarı renkte delikler gördüğünüzde mutlaka gümüşçün böceklerinden şüphelenin ve çoğalmalarına müsaade etmeden önlemlerinizi almaya başlayın. Gözlemlediğiniz bu bölgelerin kuru kalmasını sağlamaya çalışmak bu önlemlerin ilk adımıdır ve oldukça önemlidir.

Gümüş Böceği Neleri Sevmez?

 

  Öncelikle kuru alanlar, adı üstünde nem böceklerinin başlıca düşmanıdır. Ayrıca aromatik yağlar, asidik maddeler ve kokulu bitkiler de gümüş böceği için rahatsız edicidir.

Ev İlaçlamada Profesyonel Hizmet, Kesin Çözüm FİDAS İLAÇLAMA & ALO BÖCEK GÜMÜŞ BÖCEĞİ İLAÇLAMA

 

Gümüş Böceği İlaçalama İçin Kesin Çözüm

  Eğer kontrol edemeyeceğiniz kadar fazla gümüş böceği varsa ve hem yiyeceklerinize hem de eşyalarınıza zarar vermeye başladılarsa, ev ilaçlamada profesyonel bir şirket  olan ve kesin çözümler sunan firmamızı aramalısınız. Evinizdeki zararı en aza indirecek yöntemleri ve Bayer ürünleriyle tüm haşerelere karşı mücadelenizde sizin yanınızdayız. İstenmeyen tüm misafirlerden kurtulmak için profesyonel yardım her zaman en etkili çözümdür.

Aldığınız hizmet sonrasında bizi değerlendirmek isterseniz: https://g.page/r/CSZBPhkYIJdFEBM/review 

Kategoriler