Evde Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Evde Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Evde Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Evde Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Evde pire ilaçlama nasıl yapılır? Diye düşünüyorsanız eğer gelin bu makalemizde sizlere kolayca yardımcı olalım. Öncelikle yaşam alanınızda bulunan pireler gözle görülmesi zor olan ve ısırdığı zaman gerçekten rahatsız eden küçük canlılardır.

Pirenin ısırdığı bölgede yan yana şişlikler oluşur. Bu şişliklerin yanı sıra kızarıklık, kaşınma ve yanma hissi de meydana gelir. Bu durum aslında sizlere çok rahatsızlık verebilir.

Evde pire ilaçlama nasıl yapılır? başlığı altında sizlere pirelerin birkaç özelliğinden bahsettik. Rahatsız eden canlılardan kurtulabilmeniz adına size bir tavsiyede bulunmak isteriz. Evinize ilaçlama yapmak için yardım istemek, sizler açısından daha kolay ve güvenilir bir seçenek. Evinize gelen ekip titizlikle pirelerin bulunduğu alanları tespit edip yanlarında getirdikleri ekipmanlarıyla ilaçlama yapmaya başlayacaklardır.

Evde Pire Olduğunu Nasıl Anlarım?

Evinizde evcil hayvanınız varsa ve  evcil hayvanınız belli bir bölgeyi devamlı olarak kaşıyor, yalıyor ve tırmalıyorsa bu sizler için bir ipucudur aslında. Evinizde karanlık yerlerde, giysilerinizin dikiş kısımlarında, halılarınız da hatta nevresim takımlarınız da bile bulunabilirler.

Pireler için yaşam alanı çok geniştir aslında, pireler kolaylıkla beslenebilir ve ayrıca dışkıları ile hastalık taşırlar. 

Pire Evin İçinde Nerelerde Yaşar?

Pireler evde birçok yerde konaklayabilir. Pireler güneş ışıklarını sevmezler bu sebeple gündüzleri evde pire olduğunu anlamamız zorlaşır. Pireler akşam vakitlerinde ortaya çıkar ve aktif olurlar. Gündüzleri ise karanlık alanlarda konaklarlar.

En fazla bulundukları alanları halı altları, kıyafetlerin iç kısmında ki dikişler, koltukların köşe ve iç kısımları, yatak altları, dolap içleri olarak sıralayabiliriz.

Evde Pire Olduğunu Anladığım Zaman Ne Yapmalıyım?

Evinizde pire olduğunu anladığınız an yapmanız gereken çok beklememek ve çözüm aramaktır. Konuyla bağlantılı olarak evde pire ilaçlaması nasıl yapılır?  adlı konu başlığımızda bahsettiğimiz üzere uzmanlar aranarak evinize, işyerinize ve ya bulunduğunuz herhangi yaşam alanınıza davet edilmeli ve pire bulunan alanlar uzmanlar tarafından ilaçlanmalıdır.

Aksi takdirde ertelediğiniz her an sizin için dezavantaja dönüşecek ve daha ciddi durumlara yol açacaktır.

Pire Isırdığı Zaman Kaşıntı Nasıl Geçer?

Pire ısırdığı zaman ısırılan yerde kaşınma olur. Bu kaşınma rahatsız edecek kadar fazladır. Bu kaşınmaları rahatlatmak açısından evde yapabileceğiniz basit yöntemlerden bahsedeceğiz.

     Aloe Vera  :  Aloe Vera bitkisinin içerisinde bulunan öz suyunu kaşınan bölgeye direkt temas ettirdiğimiz zaman kaşıntı hafifleyecek ve biraz daha olsa rahatlatacaktır.

     Karbonat ve Tuz : Karbonat ve tuz eşit olacak miktarda karıştırılır ve üzerine bir kaç damla su ilave edilerek koyu bir kıvam alması sağlanır. Kaşınan bölgeye yavaş yavaş sürülür.

     Poşet Çay : Bardakta demleyerek tükettiğimiz,sallama çay olarak da nitelendirdiğimiz poşet çayı ılık şekilde  vücudumuz da kızarıklık ve kaşıntı olan bölgeye direkt temas ettirebiliriz.

     Buz : Kaşınan ve kızaran bölgeye buz uygulaması yapmak hem daha pratik hem de her evde bulunması açısından avantaja sahip bir üründür. Bu ürünü 10 dakika boyunca kızarık ve kaşınan bölgeye uygulayın.

Görmüş olduğunuz gibi maddeler oldukça kolay ulaşılabilir ve uygulanabilir tekniklerdir. Evde pire ilaçlama nasıl yapılır? içeriğimizin sonuna geldik. Merak ettiğiniz herhangi bir konuda bizimle kolayca iletişime geçebileceğinizi unutmayın. Esen kalın…

Hizmetimizi değerlendirerek size daha iyi bir hizmet sunmamıza yardımcı olabilirsiniz.

 

Kategoriler