Ev İlaçlama Nasıl Yapılır?

Ev İlaçlama Nasıl Yapılır?

Ev İlaçlama Nasıl Yapılır?

Ev İlaçlama Nasıl Yapılır?

 

Eviniz de haşereler ile sıkça karşılaşıyorsanız eğer aklınıza gelen ilk soru ev ilaçlama nasıl yapılır? Sorusudur. Bizler, sizler için ev ilaçlama nasıl yapılır? Sorusu için sizlere cevap niteliğinde bazı çözümler sunacağız.

Dilerseniz sizler ile beraber ev ilaçlama nasıl yapılır? Sorusunun cevabını inceleyelim.

Öncelikle amacımızın sizleri ilaçlama konusunda uzman bir şekilde bilgilendirmek olmadığını bilmenizi isteriz. İlaçlama konusu ciddi anlamda uzmanlık gerektirmektedir ve kimyasal ilaçlar ile ilaçlama yapılacağı için herhangi bir hata da ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir.

Çözümü zorlaştıran bir durumla karşı karşıya kaldıysanız eğer kesinlikle uzman ilaçlama ekiplerinden yardım almalısınız.

Eviniz de bulunan haşereler sizleri artık ciddi anlamda rahatsız ediyorsa ve ne yaparsanız yapın çözüm bulamadıysanız eğer dediğimiz gibi ilk önce bir ilaçlama firmasından uzman kişilerden yardım istemelisiniz.

Evinize davet ettiğiniz ilaçlama için gelen uzman ekip, haşerelerin nerelerden gelebildiğini, gelebileceğini ve nerede saklandıklarını tespit eder. Eviniz de bulunan haşereler için uygun ve doğru bir teknik ile evinizi detaylı bir şekilde ilaçlar.

İlaçlama işlemi sırasında ve ilaçlama işlemi bittikten birkaç saat evinizde bulunmamanız sizlerin sağlığı açısından çok önemlidir. İlaçlama işlemi yapılırken ve ilaçlama bittikten sonra pencerelerin açılmaması aslında önemlidir. Sebebi ise ilacın hava ile buluşup sertliğini kaybetmesi ve yumuşaması haşerelerin ölmesini zorlaştırabilir.

Sizler ilaçlama işlemi bittikten sonra evinize belli bir zamandan sonra geldiğiniz de tabii ki havalandırma yapabilirsiniz.

Ev ilaçlama nasıl yapılır sorusunun cevabını sizlere bu başlığımız altında bahsettik. Dilerseniz bir alt başlığımız evinizde ilaçlama yapıldıktan sonra sizlerin ne yapması gerektiği hakkında olsun. Bizler sizler için bir başlık altında düzenleyelim.

 

Ev İlaçlamasından Sonra Ne Yapmalıyım?

 

İlk olarak evinize davet ettiğiniz ilaçlama ekibi gelmeden dışarıda yiyecek/içecek var ve üzerleri açık ise bir kapak yardımı ile sıkı bir şekilde kapatmalı ve kaldırmalısınız. Evinizde bebeğiniz olabilir, bebeğinizin oynadığı oyuncakları ağzına alma ihtimalini düşünerek oyuncakları da ortadan kaldırmalısınız.

Bu önerdiğimiz toplama işlemi haricinde yapamamanız gereken durum ise halılarınızı katlayıp kaldırmayın. Eğer halınızın üzerinde kırıntılar var ise haşereler bu kırıntılardan beslenmek için halınızın üzerinde bulunabilir. İlaçlama ekibi gelmeden eşyalarınızı mümkün olduğunca yerinden kaldırmamaya özen göstermelisiniz.

Eviniz ilaçlandı ve şimdi sıra sizlerde. İlaçlama sonrası sizler ne yapabilirsiniz? İlk olarak evinizi güzel bir şekilde havalandırın ve içeride ki havanın temizlendiğinden emin olun. Sonrasında mutfakta kullandığınız dışarıda bulunan eşyalarınızı temizlemelisiniz.

Evinizde tv ünitesi, sehpalar gibi yerlerin yüzeylerini silmelisiniz. En önemlisi ise çocuğunuz oyuncaklarını güzel bir şekilde dezenfekte etmelisiniz.

Kısacası evinizi güzel bir şekilde temizlemelisiniz. Tekrar bir haşere durumu ile karşılaşmamak için ya da karşılaşma riskini en aza indirebilmek için halı üzerinde kırıntı olmamasına dikkat etmelisiniz.

Evinizi temizledikten sonra banyo ve tuvalet gibi yerleri ıslak veya nemli bırakmamaya özen göstermelisiniz. 

Esen kalın.

 

Kategoriler