Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Ev hanımları vakitlerinin çoğunu ev işlerine ayırırlar. Yaşam alanını temiz ve hijyenik tutmaya önem gösterirler. Ev hanımları ev işlerini yaparken örümcek ağları ve haşereler ile karşılaşabilir. Bu durum sizleri rahatsız etmeye yetecektir.

Girizgahımızı yaptığımıza göre Böcek ilaçlama nasıl yapılır? Sorusunun cevabından bahsedelim sizlere. Kemirgenler, böcekler ve ya haşere olarak nitelendirdiğimiz canlılar üreme açısından baktığımız zaman çok hızlı ürerler. Bu nedenden dolayı tek başlarına yaşayamazlar. Evinizde ya da işyeriniz de haşereler var ise uzman ekip evinize yönlerilecek, bu canlıların olduğu ve olabileceği yerleri tespit ederek ilaçlama yapmaya başlayacaktır.

İlaç etkisini daha fazla göstermesi için ise uzun bir süre ilaçlandırma yapılan alan havalandırılmamalı daha uzun süre ilaç içeride kalmalıdır. İlaçlama yapmak için gelen ekip ilaçlama yaparken kapıları ve havalandırma yapabilecek yerleri açar ve ilaçlamaya başlar.

İlaçlama yapılan alanda sizlerin bulunmaması önemli bir husustur. İlaçlama yapılan alanda vakit geçirirseniz eğer haşereler için kullanılan etkili kimyasal sizleri sağlık açısından etkileyebilir, zehirlenebilirsiniz.         

İlaçlama Sonrasında Ne Yapmalıyım?

Bir üst konu başlığımız olan böcek ilaçlama nasıl yapılır? Sorusunda bahsettiğimiz gibi öncelikle eviniz de ya da işyeriniz de böcek olduğu tespit edilmeli ve ilaçlama yapılması için uzman ekipler ile irtibata geçmelisiniz.

Ev veya iş yeri ilaçlama işlemi bittikten sonra evinizi 30 dakika kadar havalandırılmalı, tezgah üzeri, parkeler, tv ünitesi, yemek masası vb. yerlerin silinmesi önerilmektedir.

İlaçlama yapılan alan da çocuğunuz varsa eğer daha çok dikkat edilmeli ve çocuğunuzun kullandığı oyuncaklar güzelce yıkanmalıdır.

Evde Böcekler Nerede Bulunur?

Böceklerin yaşam alanınızda sıklıkla yaşadığı ve gezdiği yerlerden bahsedecek olursak eğer bunlardan bazılarını sizler için örneklendirebiliriz.

     Saksıların içerisinde ki topraktan, dışarıdan aldığınız sebze ve meyvelerin üzerine yumurtalarını bırakabilir ve buzdolabınızın içerisinde bile bu canlılara rastlayabilirsiniz.

     Yere düşen kırıntılardan besin sağlarlar ve daha fazla büyümeye, üremeye başlarlar.

     Genel olarak evinizde duşakabinin ve küvetin alt kısımları, pencere altları, kapı boşlukları, parke araları, duvar da oluşan boşluklarda bile yuva yapabilirler.

     Mutfak tezgah altları, buzdolabı arkası ve evinizde bulunan kalorifer peteklerinin boşluklarında da saklanıp yuva yapabilirler.

Özetle yaşam alanınız da temizlik sonrasında parkelerinizi nemli bırakmamaya özen göstermelisiniz. Böcekler nemli alanları severler. Yerlerde kırıntılar varsa eğer bu canlılar yerde ki kırıntılardan beslenir ve büyümeleri kolaylaşır.

Yaşam alanınız da böcek ya da haşere türü ile karşılaştığınız zaman Böcek ilaçlama nasıl yapılır? Başlığı altında incelediğimiz gibi evde doğal yolları denemeden önce bu canlılara kesin çözüm olarak ilaçlama yapan uzman kişilerden yardım istemelisiniz.

Bu durumu göz ardı ederseniz ya da bir iki böcekten bir şey olmaz diye düşünürseniz hata yaparsınız. Bu canlılar hızlı üreyebildikleri için etrafa yumurtalarını bırakmış olabilir ve devamlı olarak bu canlılarla karşılaşırsınız. En etkili çözüm yaşam alanınıza ilaçlama yaptırmak olacaktır.

 

Hizmetimizi değerlendirerek size daha iyi bir hizmet sunmamıza yardımcı olabilirsiniz.

 

Kategoriler