Böcek İlaçlama Etkisi Ne Kadar Sürer?

Böcek İlaçlama Etkisi Ne Kadar Sürer?

Böcek İlaçlama Etkisi Ne Kadar Sürer?

Böcek İlaçlama Etkisi Ne Kadar Sürer?

 

Böcek ilaçlama etkisi ne kadar sürer?  Sorusuna sizler için bu makalemizde cevap vereceğiz.  Öncelikle araştırmış olduğunuz böcek ilaçlama etkisi ne kadar sürer?  Sorusunun cevabı aslında çok basittir. Basit olmasının sebebi ise evinizde ya da iş yeriniz gibi ilaçlama yaptırdığınız alanlarda, ilaçlama işlemi bittikten sonra belirli hususlara dikkat ederseniz ilaç etkisi de kendisini koruyacaktır.

Yani böcek ilaçlama etkisi ne kadar sürer?  Sorusunun cevabı aslında biraz da sizlere bağlıdır.

Haşere türlerine göre ilaç çeşitleri farklılık gösterebilmektedir. Örneğin 3 ay etkisini gösteren ilaçta mevcut, 1 2 ay içerisinde etkisini kaybeden ilaçlarda.

Eviniz hangi tür ilaç ile ilaçlandı ise evinize gelen şirket ilaçlama sonrasında ne yapmanız gerektiğini sizlere anlatacaktır. Fakat sormayı unutmuş olabilirsiniz ya da verilen cevabı hatırlamıyor olabilirsiniz.

Evinizin hangi ilaçlar ile ilaçlandığı ve hangi tür ilaçlama tekniği kullandıkları önemlidir. Bazı ilaç türleri yüzeylerde kalabilir ve silmeniz gerekmektir. Bazı ilaçlarda ise öyle bir durum söz konusu değil ilaçlanan alanları detaylı temizlemenize bile gerek olmayabilir.

Örneğin, ilaçlama yapıldıktan sonra evinizi hemen havalandırdınız ve derin bir temizlik yapmak için hazırlandınız ya da derin bir temizlik yaptınız. Bu noktada ilaç etkisini kaybetmektedir sebebi ise ilaçlama esnasında böcekler saklanmış olabilir ve saklandıkları bölgeye ilaç girmemiş olabilir.

Sizler temizlik yaparsanız ve ilacın etkisini azaltırsanız böcekler saklandığı yerden çıktığı zaman ölmeyecek ve yaşamaya hatta üremeye devam edecektir. Böcekler hızlı üreyebildikleri için sizler de bu durumda tekrar çaresiz kalacak ve ilaçlama etkisini en az seviyeye indirmiş olacak ve kısa sürede etkisini kaybetmesine sebebiyet vereceksiniz.

Bu nedenle evinize ya da iş yerinize gelen ilaçlama firmasından kesinlikle bilgi almalı ve ilaçlama sonrası ne yapmanız gerektiğini sormalısınız.

 

Böcek İlaçlama Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

 

Böcek ilaçlama sonra uzman ekiplere ilaçlama sonrası ne yapmanız gerektiğini sorabilirsiniz. Bizler sizlere ilaçlama türünün ne olduğunu bilmeden net bir bilgi veremeyiz. 

İlaçlama yapıldıktan sonra dikkat etmeniz ve günlük yapmanız gereken bazı hususlardan bahsetmek isteriz.

Öncelikle böcekler ya da haşereler olarak tabir ettiğimiz canlılar birçok yerde saklanabilir ve acıktıkları zaman mutfağınız da üzeri açık bulunan yiyeceklerden, halı üzerinde ki kırıntılardan, koltuk arasına sıkışan kırıntılar gibi besin bulunan birçok alana gelip besin ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Harici bir örnek olarak tozlu alanlar gibi mesela koltuk arkaları, baza altları gibi alanlarda da böcekler yaşamını sürdürebilir ve kolaylıkla üreyebilirler. İlaçlama sonrası evinizi iki günde ya da gerektiği durumlarda halı üzerlerini ve koltuk arkalarını mutlaka süpürmelisiniz.

Zeminleri silebilirsiniz fakat ıslak ya da nemli bırakmamaya özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra ise banyo, tuvalet gibi alanlarda ya da duvar kenarlarında boşluklar, çatlaklar mevcut ise ilaçlama sonrasın da boşluk ve çatlak onarımı yapmalısınız ki oradan tekrar haşereler çıkmasın ya da saklanamasın.

Hizmetimizi değerlendirerek size daha iyi bir hizmet sunmamıza yardımcı olabilirsiniz.

 

Kategoriler