Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır?

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır?

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır?

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır?

Akrep ilaçlama nasıl yapılır?  Bildiğimiz gibi akrepler zehirli ve tehlikeli canlılardır. Yaşadığınız veya çalıştığınız alanda akrep varsa eğer dokunmamalısınız. Akreplere dokunduğunuz zaman kendilerini korumak adına sizleri sokarlar. Bu da sizler için ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir.

Akrep ilaçlama nasıl yapılır? Sorusunun cevabı ise alternatif yollar aramaksızın akrep ilaçlama yapan uzman ekipten yardım istemelisiniz. Uzman ekip bulunduğunuz yere gelene kadar geçen zaman diliminde halılarınızı,koltuklarınızı kısacası ev de ya da iş yerinizde bulunan eşyalarınızı toplamamalısınız.

Yapmanız gereken uzman ekip gelene  kadar sakin bir şekilde beklemek ve üzeri açık yiyeceklerniz varsa eğer üzerlerini kapatıp kaldırmak olmalıdır.

Uzman ekip geldiğinde bulunduğunuz alan itina ile ilaçlanacak. Sizler ise bu ilaçlama işleminden sonra bulunduğunuz alan bir süre kapalı tutulacaktır. Bu süre zarfında ise sizler ilaçlama yapılan alanda bulunmamalısınız. Belli bir süre geçtikten sonra ilaçlama yapılan alana geldiğinizde  havalandırma yapabilir ve içeride ki ilaç kokusunun yumuşamasını sağlayabilirsiniz. 

Akrep Yaşam Alanına Neden girer?


Akreplerin aslında yaşam alanlarına girmelerinde birçok sebep vardır. Nemli ve rutubetli alanları sevmeleri ve aynı zamanda kendilerini koruma altına almak istemeleridir.

Akrepler karanlık ve rutubetli ortamları severler. Etçil olan akrepler yaşam alanınıza girdikten sonra kırıntılardan,üzeri açık bırakılan yiyeceklerden faydalanırlar. Akreplerin birden fazla türü vardır. Bazı türleri zehirli bazıları ise zehirsizdir.


Akrepler Evde En Çok Nerede Bulunur?


Akrepler  evde her yerde bulunabilirler fakat yuva yaptıkları yerler genellikle rutubetli ortamlardır. Rutubetli alanlara bir kaç örneklendirme yapalım.

·         Banyo da eğer küvetiniz varsa küvetin alt kısımlarına yuva yapabilirler.

·         Duşakabinin alt ve iç kısımlarında bulunabilirler.

·         Kapı,pencere gibi yerlerin duvar ile aralarında olan boşluklarda yani pervaz boşluklarında yaşamlarını sürdürebilirler.

·         Kırılmış fayans boşluklarının içerisine saklanıyor olabilirler.

Yukarıda bahsettiğimiz yerleri gözlemlerken parke altlarını da kontrol etmelisiniz.

Bulunduğunuz alanda akrep olduğunu gördüğünüz an bir diğer başlığımız olan akrep ilaçlama nasıl yapılır? Kısmında incelediğimiz üzere  öncelikle tedbir almalısınız ve en kısa zaman da uzman ekiplere haber vermelisiniz.


Akrep Olan Yerleri Nasıl Temizlerim?

Akreplerin yaşam alanı olabilecek yerleri kuru tutmalısınız. Mutfak fayansı,duşakabin etrafı,küvetin alt kısmı ve yerleri sildikten sonra kuru bırakmalısınız. Nemli bırakırsanız eğer evinizde bulunan akreplere daha kolay bir yaşam alanı sunmuş olursunuz.

Akrepler kıyafet aralarına da saklanabilirler bu sebepten dolayı akrep olan alanda eşyalarınızı katlayıp koymalısınız. Bu konular da hassas davranmazsanız akrepler sizlere zarar verebilir.


Akrep Sokarsa Ne Yapmalıyım?

Akrep soktuğu zaman oluşan acıyı hafifletmek için o bölgeye buz tutabilirsiniz. Buz zehrin o bölgede durmasını sağlayacaktır. İlk müdahalenizden hemen sonra bir sağlık kuruluşuna gitmelisiniz.

Bu içeriğimizde sizlere akrep ilaçlama nasıl yapılır?  Hakkında bilgilendirmede bulunduk.  Akrep ilaçlama uzmanlarından yardım isteyip,evde ya da iş yerinde bulunan akrepler için kesin çözüm bulmuş olursunuz.

Hizmetimizi değerlendirerek size daha iyi bir hizmet sunmamıza yardımcı olabilirsiniz. 

Kategoriler