Fabrika İlaçlama

Fabrika İlaçlama

Kişiler günlük hayatlarının en büyük bölümünü fabrikalarda geçirmektedir. Fabrikada çalışan kişilerin sağlığını tehlikeye atmamak içinse fabrika yöneticileri hijyeni sağlamalıdır. Farklı türden ürünlerin üretildiği fabrikalarda haşereler olabilmektedir. Özellikle böcekler yaşama alanı olarak en çok fabrikaları hedef almaktadır. Çünkü fabrikalar çoğunlukla şehirden uzak yeşilliklerin arasında konumlanmaktadır.

Böceklerin fabrika içerisinde olması ise hem çalışanlar açısından hemde tüketici açısından sağlığa zararlı olmaktadır. Bu nedenle fabrika ilaçlama işlemi oldukça önemlidir. Fabrikalar rutin aralıklarla ya da böceklerin görülmesiyle birlikte ilaçlama işlemi yapılmalıdır. Farklı metrolarda bulunan ilaçlama hizmetleri sayesinde böcekler fabrikada üretilen ürünlere zarar vermemekle birlikte sağlıklı ve hijyenik bir ortam oluşturmaktadır.

Fabrika İlaçlama

Fabrika İlaçlama Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Plastik, kumaş, metal ve gıda gibi ürünlerin üretildiği firmaların hijyenik olması gerekmektedir. Fabrika ortamında hijyenin sağlanması hem çalışanlar hem de tüketiciler için önemli faktörlerdendir. Özellikle tüketicilerle direkt temas eden gıda fabrikalarında hijyen olmazsa, olmaz kurallarındandır. Fabrikalarda fare ve haşereler yuva yapabilmektedir. Bunu önlemek için fabrika yöneticileri rutin aralıklarla ilaçlama hizmeti almaktadırlar.

Fabrika ilaçlama kapsamında hizmet veren çok fazla firma bulunmaktadır. Firmalar arasından güvenilir olanı seçmekte en büyük unsurlardandır. Adana bölgesinde hizmet veren Fidas İlaçlama müşterilerine güven sağlarken fabrikalarıda hijyenik bir ortama dönüştürmektedir. Peki fabrika ilaçlama firması seçerken nelere dikkat edilmelidir? Fabrikalarınız için ilaçlama hizmeti alacaksanız şu gibi unsurlara dikkat edebilirsiniz;

 • Fabrikalar geniş ortamlardan oluşmaktadır. Bu nedenle ilaçlamanın yapılacağı firmada seçilirken firmanın yeterli ekipmana sahip olup, olmadığını kontrol etmek gerekir.
 • Güvenilir fabrika ilaçlama firmaları Sağlık Bakanlığı tarafından verilen biyosidal ürün uygulama belgesine sahip olmalıdır.
 • Firma tarafından gönderilecek personellerin kemirgen, haşere ve böcekler hakkında bilgilere sahip olmalıdır.
 • Seçeceğiniz firmalar arasındaki güven ve fiyat karşılaştırmasını yapınız.
 • Hizmetten sorumlu tutulacak müdür kişisinin olup, olmadığını ve muhattap kişilerin tavırlarını göz önünde bulundurabilirsiniz.
 • Daha önceki yaptığı işleri referans olarak araştırabilirsiniz.
 • Firmanın TSE, ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001 belgeli olmalıdır.
 • 3. şahıs mesuliyet sigorta kapsamında olmalıdır.

Fabrika İlaçlamanın Faydaları Nelerdir?

Birden fazla çalışanın bulunduğu fabrikaların hijyen faktörü oldukça önemlidir. Özellikle fabrika ilaçlama unsuru atlatılmayacak kurallardandır. Hijyeni sağlamak amacıyla fabrikalar rutin şekillerde ilaçlanmalıdır. İlaçlama hizmeti fabrikalar için pek çok fayda sağlamaktadır. Fabrika ilaçlamanın faydaları ise şu şekildedir;

 • Kemirgen hayvanlar ürünleri kemirerek kullanılmaz hale getirmektedir. Telef olan malzemeler ise satılmaz ve fabrikayı zarara sokabilir. İlaçlama sayesinde ise bu telef önlenerek malzemelerin zarar almasını engellemektedir.
 • Firma denetiminde böcek, haşere ve kemirgen gibi unsurlar fabrikanın kapatılmasına kadar götürebilmektedir. Ancak ilaçlama sayesinde fabrikalar saygınlık ve güven sağlayacaktır.
 • Müşteri memnuniyetini sağlar.
 • Tüketici olan halkın sağlığını tehlikeye atacak böcekleri engelleyerek sağlıklı şartlar oluşturur.
 • Ticari kayıplar en düşük seviyeye iner.
 • Çalışanlar ruhen ve fiziken sağlıklı bir ortamda çalışır.
 • Hijyen için gerekli önlemler alınır.

Fabrika İlaçlama Nasıl Yapılır?

Fabrika ilaçlama yöntemleri firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak ilaçlama hizmeti bir amaç üzerine kurularak aşamalar halinde gerçekleştirilmektedir. İlk aşamada ilaçlama için seçilen firma tarafından personeller fabrikaya girmektedir. Fabrikaya giden personeller fabrikanın iç ve dış mekanlarında keşif yaparlar. Böceklerin istila yerini belirleyerek ve böceklerin yoğunluğuna göre nasıl bir yol izleyeceklerine karar vererek bir tarih belirlerler.

Belirlenen tarih ve saatte personeller gerekli ekipmanlar eşliğinde fabrikaya gitmektedir. Fabrika ilaçlanırken herkes normal hayatına devam edebilir, kullanılan ilaçların insan sağlığına zararı yoktur. İlaçlama öncesinde fabrikanın temizlenmesi ve havalandırılmalı istenmektedir. Havalan ve temizlenen fabrikaya gerekli ekipmanlar ve kimyasallarla ilaçlama hizmeti yapılmaya başlanır. Uygulanan kimyasallar ise böcek sorununu %100 şekilde çözmektedir.

Fabrika İlaçlama Hizmeti

Fabrika İlaçlama Hizmeti Fiyatları

Fabrika için ilaçlama hizmeti alacak kişiler fiyat rakamlarını merak etmektedir. Ancak fabrika ilaçlama hizmeti fiyatları firmanın sunduğu çözümler, uygulamalar ve kullandığı ürünlere göre belirlenmektedir. Özellikle fiyatlarda en büyük etken ilaçlama hizmetini sunacak firmadır. Adana’nın pek çok bölgesinde hizmet veren Fidas İlaçlama her müşterinin bütçesine göre rakamlar belirlemektedir. Profesyonel ilaçlama hizmeti sunan firmalar müşterilerine kolay ve ekonomik ödeme sistemi sunmaktadır. Ayrıca fabrikalar rutin olarak yapacağı ilaçlama hizmetini bir firmayla anlaşma sağlayarak hizmet alırsa daha uygun rakamlarla karşılaşabilmektedir.